Bjørn Tore: Sportsglede, heiarop og en super vinnertegning!

- Av Norli Junior

Tusen takk til alle som har fulgt med og vært med i tegnekonkurransen denne uka!

Det er så kult å se alle de finfine sportene dere har tegnet som favoritter. Jeg er skikkelig imponert over det høye nivået! Jeg koser meg masse med å se på alle, og jeg skal ta vare på alle som minner.

Likevel må jeg plukke én vinner. Det kunne selvsagt ha vært flere. Men denne gangen har jeg funnet en som både har action, farger og mye fart. Jeg falt for Theodor sitt hockeybilde. Her er det både en kul keeper og et hardt skudd. Det er også flagg og fest på tribunen. Gratulerer!

Og til alle – tusen, tusen takk. Det har vært en ære å henge med dere her på Norli Junior denne uka 🤩

Puck out,

Bjørn Tore

Theodor er ukens vinner!
Bjørn Tore på skolebesøk med Den Kulturelle Skolesekken!
Bjørn Tore i ishallen!

Video: Full fart på isen!

Video: Tegn din favorittsport

Video: Intervju med hockeyspillere

Innlegg: Vinnertegning


En steingod utfordring til helgen

Har du noen gang funnet en fin stein på tur og tatt den med hjem? Da er du ikke alene! Neste ukes forfatter er Kristin Storrusten, og sammen med illustratøren Victoria Sandøy har hun laget en skikkelig kul faktabok som heter «Jeg elsker steiner».

I helgen, hvis du trenger en pause fra lesingen, kan du gå en liten tur ut i naturen og se om du finner noen fine steiner. Hint: Det kan lønne seg å ta med en ekstra fin en … den kan bli nyttig i neste ukes konkurranse!


Tilbake til forrige side