Middelaldergutten Brage


(dauinger&demoner)


Tønsberg, 1200-tallet. Brage må hamle opp med smuglere, dauinger og demoner. Heldigvis får han hjelp av prinsesse Kristina og dragen Gunnar. Dette er den andre boken om Brage. Følg Brages kamp mot djevelskap og urettferdighet!Etter suksessen med første bok om middelaldergutten Brage, kaster han og dragen Gunnar seg ut på nye eventyr i middelalderens Tunsberg.I denne boka må de hanskes med skumle typer som smuglere, vektere, dauinger og demoner, men også en døende venn og en handlekraftig prinsesse. For ikke å nevne føreren for de himmelske hærskarer, erkeengelen Mikael. Tvil, tro, himmel og helvete er temaer som Brage hele tiden må forholde seg til i sin kamp for oppreisning og rettferdighet. Men heldigvis er han blitt kjent med en ikke ukjent jente.fra borgen på Slottsfjellet.Action, magi, humor og vennskap i en og samme bok ? for lesere fra 9 år.
av 33 vurderinger
9 623. plass
på Norli junior

Hvilke ord beskriver best denne boken?



Omtaler av boken:

Hovedpersonen Brage er en modig gutt som hjemmer seg inne ved en kirke gård og ser sjukken og rotta som gjemmer masse Krister som de graver ned for og få masse penger av pestefaren til kjukken og sjukken jager Brage for att han ikke skal si det han har sett og det han har hørt til andre for da blir ikke sjukken rik då kommer et spøkelse som tar han i nakken så klarer han og komme seg unna og hjemme seg for spøkelset men det var en gammel mann med spyd i hånden. Jeg gleder meg til og skrive mer om boken etter jeg har lest hele boken.
Vurdering: 1 
Litt fantasy inni historie
Vurdering: 1 
Høytlesing
Vurdering:  
bra
Vurdering:  
litt bra og litt dårlig
Vurdering:  
boken handler om riddertiden, der en gutt som heter brage må hanskes med skummmle demoner og dauger heldivis kommer det en prinsessse
Vurdering:  
den var litt skumel
Vurdering:  
Forrige
Side 1 av 1
Neste