Jul med Prøysen


(Gyldendals gode barnebøker)


Boken inneholder sju viser og fortellinger som bl.a. Musevisa, Julekveldsvisa, Snekker Andersen og julenissen. De klassiske Prøysen-fortellingene og sangene om jula og juleforberedelsene til høytlesningsstunden Ingen jul uten Prøysen! Denne boka samler kjente og kjære fortellinger og sanger, som Musevisa og Julekveldsvise sammen med fortellinger om Teskjekjerringa, Snekker Andersen og mange flere. Velegnet til høytlesning i advent- og juletid.
av 214 vurderinger
4 398. plass
på Norli junior

Hvilke ord beskriver best denne boken?



Omtaler av boken:

Boken er okay
Vurdering:  
Fikk julestemning av å lese boken.
Vurdering:  
Fin å lese vist det er jul.
Vurdering:  
Den er kul og morsom kommer til og lese boken flere ganger
Vurdering:  
den var fin og det handlet om mange forskeldige ting
Vurdering:  
Rart og morsomt. Fin og passer til kosestund i sofaen.
Vurdering:  
Denne boken handler om en jente som gikk ut på Jule stillingen i butikken. Det er mørkt ute og så møtte hun en liten gutt som er mindre enn henne hun sa men de får jo ikke lov til og være ute selv hun spurte gutten hva gjør du her han svarte ikke. Hun tog han i hånden og tog han med for og finn foreldra hans. Jenta sa de er sikkert ved nissen han spurte hva er nissen. Jenta sa det er noen som har på seg maske men på din alder skal dere tro på nisser. De gikk til en nisse utstilling. Og han sa til uttstillinge og sa til nissene hei og nissene begynte og smile men du smilte ikke lenger og han stop til toget og de stoppa alle sa att han skulle starte toget igen og da gjorde han det og gikk og nå vet han hva nisser er. Nå har jeg lest om teskje sjeringa det handlet om en jente som kom og banka på døra til teskje sjeringa sitt hus der sto det ei litta jente som spurte har du noen julepynt som du ikke bruker? Ehhhmmm ok da sa sjeringa skal vi se hun gikk opp på låfte og sa der. Hun fikk esken og hun sa du skal fa en dokke sa sjeringa hun smilte. Neste dag var ho litta som et skje men hun gikk opp til jenta og når hun var der da fikk sjeringa en smultring som var støre enn sjeringa hvor er dokka (spurte jenta) jeg er så liten att jeg ikke kan løfte den og jenta gikk ned til huset og hentet dukka og smilte stort.
Vurdering:  
Denne boka har Alf Prøysen lagd og den handler om du og jeg og dompapen, Den vesle gutten og julenissetoget, Teskjekerringa gir julegaver, Snekker Andersen og julenissen,Musevisa,Julekvelden hos musefamilien,Julekveldsvise.
Vurdering:  
Mange fine prøysen sine sanger og fortellinger. Teskjekjærringa var veldig morsom!
Vurdering:  
den var bra
Vurdering:  
Forrige
Side 1 av 3
Neste