Gutten i den stripete pyjamasen


(Steg)


Vi er kommet til 1942 og Bruno bor sammen med familien sin i Berlin. En dag må de flytte, faren til Bruno blir beordret til Polen. På det nye stedet møter Bruno Shmuel. Shmuel er jøde og bor bak et hø Det er vanskelig å gjengi handlingen i Gutten i den stripete pyjamasen. Vanligvis røper vi litt i om hva boken handler om. I dette tilfellet tror vi det vil ødelegge leseropplevelsen. Vi syns det er viktig at du begynner å lese uten at du vet hva det handler om. Men stol på oss, hvis du begynner å
av 824 vurderinger
1 552. plass
på Norli junior

Hvilke ord beskriver best denne boken?



Omtaler av boken:

Det handler om en fyr som heter Bruno, en tysker under andre verdenskrig. Faren hans jobber for SS i en konsantrasjonsleir, en dag må de reise til Polen fordi en kontrakt. Bruno har ingen venner der, til han møter en fyr som er 1- snill 2- jøde. Og til og med, er denne vennen inni veggene. De blir raskt venner, og Bruno legger merke til så mange folk inni veggene. Og han begynner og tro at alle de er vennene til Jøden. Han begynner å stjele mat for vennen. Og lang historie gjort kort, så går han inni veggene, der han og vennen blir gasset.
Vurdering: 2 
Denne boka er kanskje ikkje den aller kjekkeste boka du kan lese (eller jo, kanskje for nokon), men det er ei VELDIG god bok, boka er bra skreve og det liker eg. Eg kan lese ei bok som er bra skreve men kjedelig og fortsatt like boka, men eg kan ikkje lese ei kjekk bok som er dårlig skreve uten å sovne! Så denne boka likte eg veldig godt!!! Boka er SÅ SYKT bra skreve!! Anbefales til ALLE folk (som liker å lese).
Vurdering: 2 
BONUS!!!!!
Vurdering: 1 
Året 1942, og Bruno bor i Berlin. En dag blir faren til Bruno beordret til Polen og hele familien må flytte
Vurdering: 1 
30 linjer
Vurdering: 1 
trist trist og enda mer trist
Vurdering: 1 
Antagelig den mest tristeste boken jeg har hørt. Den har kanskje den mest horrible slutten som noen gang har blitt puttet i en bok.
Vurdering: 1 
Det var en veldig trist og spennende bok! Jeg anbefaler til de som vil lære noe om hvordan det var i krigen, og hvordan det var å være rik gutt og en jøde i 2 verdenkrig. Jeg anbefaler denne boka til aldersgruppa 13-100 år :)
Vurdering: 1 
Braa gleder meg til og lese mer!!
Vurdering: 1 
Det handler om hvordan jødene hadde det før, og hvor vanskelig det var.
Vurdering: 1 
Forrige
Side 1 av 14
Neste