Fault In Our Stars



av 389 vurderinger
2 045. plass
på Norli junior

Hvilke ord beskriver best denne boken?



Omtaler av boken:

faen ta skjebnen handler om en jente som heter Hazel som har kreft som er 16 år. en dag når hun er på en støtte gruppe for barn som har kreft møter hun Augustus Waters. de forelsker seg i hverandre. Augustus har også kreft men har vært kreft fri i noen år, en dag får han tilbake fall... jeg syntes denne boka var veldig bra fordi den var fin og lese. den var morsom men samtidig veldig trist, og man får bare lyst til og lese mer.
Vurdering: 14 
Boka handler om en jente som heter Hazel som har kreft i lungene. Hun møter en gutt kalt Augustus i en støttegruppe for kreft. Jeg synes boka var veldig bra fordi den hadde mye fakta og var spennende nesten hele tiden.
Vurdering: 11 
Helt klart en av de mest triste og rørende bøkene jeg har lest på lenge! Den er like morsom som den er hjerteskjærende. En morsom, gripende og klok bok. Den er fylt med mørk humor og skrevet så vakkert at den er helt UMULIG å legge fra seg. Og helt klart forførende romantisk! Hvis den ikke får deg til å gråte, noe den helt klart fikk meg til å gjøre, så får den deg helt klart til å tenke. Denne boka er.....bare...så.....så viktig!!! Strålende rett og slett! Jeg anbefaler den av hele mitt hjerte til alle bokelskere der ute!!!
Vurdering: 5 
kjempe bra bok! ny favoritt.
Vurdering: 4 
Veldig bra
Vurdering: 4 
Dette er første gangen jeg leser Faen ta skjebnen (The Fault in our Stars) på norsk, og den var ikke så bra. Den er kjempe bra på engelsk, den hadde helt klart fått 5 stjerner på engelsk, men jeg likte ikke måten de har oversatt boka på. På engelsk er den romantisk og sjarmerende, mens på norsk er den bare veldig klein. De har tatt vekk den sjarmen når de oversatte den. Jeg føler at jeg hadde likt den mye bedre hvis jeg hadde lest den på norsk før jeg leste den på engelsk.
Vurdering: 3 
Bra
Vurdering: 1 
den var helt ok...
Vurdering: 1 
En veldig bra og spennende bok.
Vurdering: 1 
Dette er en fantastisk bok, den er skrevet godt er spennende gjennom hele boka og trist på en fin måte. Den gir deg et helt annet syn på livet. Den har alt en bra bok har og er både spennende romantisk og trist. Anbefales helt klart.
Vurdering: 1 
Forrige
Side 1 av 9
Neste